Öne Çıkanlar MSB başvurular başladı milli savunma üniversitesi Personel Alımı Sözleşmeli Büro Personeli

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı

ÖSYM personel alımı gerçekleştiriyor. ÖSYM bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde ve pozisyonlarda Sözleşmeli Personel alacak. Sizde başvuruda bulunmak için alt kısımdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı
ÖSYM personel alımı gerçekleştiriyor. ÖSYM bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere farklı niteliklerde ve pozisyonlarda Sözleşmeli Personel alacak. Sizde başvuruda bulunmak için alt kısımdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 30 Mayıs 2016 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak amaçlı 2 .net Yazılım Mühendisi, 1 adet Java Yazılım Mühendisi, 3 ağ ve sistem uzmanı, 1 Ağ ve Sİstem Güvenlik Uzmanı olmak üzere toplamda 7 adet Sözleşmeli Bilişim personeli alacak. Adaylar 2014 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan ile Yabancı Dil puanının %30 u toplamı esas alınarak kadroya girişleri belirlenecektir. Puan sıralamasına göre sıralanmak sureti ile verilen kadronun 10 katı kadar aday Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından düzenlene sözlü sınava katılacaktır. 

Adayların sınava katılması için hangi şartlar aranmaktadır ?
 • 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesinde yer alan şartları taşıyan adaylar,
 • Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,
 • (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olmak (Bu maddede belirtilen yükseköğretim mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlar için başvuru yapabilirler)
 • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak (Mesleki tecrübenin bilişim personeli olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Sürelerin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır),(Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)
 • İyi derecede ve sözlü olarak İngilizce bilen adaylar,
 • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,
 • Belge olarak öğrenilen programlama dillerinin belirtildiği onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi veya mezun olunan bölümden alınan eğitimi yapılan programlama dillerini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama dillerini gösteren onaylı yazı veya eğitim kurumlarından alınan kurs katılım sertifikaları gibi belgeler kabul edilir.
 • Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlil ile ilgsi bulunmayan adaylar,
 • Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak,
 • Yoğun iş ortamında ve grup çalışmalarında ve paylaşım düşüncesi olan adaylar,
 • Her zaman yaratıcı ve yenilikçi düşünme tarzında olan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 30 Mayıs 2016 tarihi ile 15 Haziran 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Bilkent/Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Başkanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılması gerekmektedir.
İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.