Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 194 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı tarafından beklenen zabıt katibi alımı ilanı yayımlandı. Buna göre en az lise mezunu 194 kişilik zabıt katibi alımı yapılacak.

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 194 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı tarafından beklenen zabıt katibi alımı ilanı yayımlandı. Buna göre en az lise mezunu 194 kişilik zabıt katibi alımı yapılacak.

17 Ağustos 2017 Perşembe 15:24
Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 194 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere ihtiyaçlar doğrultusunda bilindiği üzere zabıt katibi alımı gerçekleştirmektedir. Danıştay Bakanlığı en az lise mezunu zabıt katibi alımı gerçekleştirmişti ve Adalet Bakanlığı alımları ne zaman yapacak derken sonunda ilan duyuruldu.

Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ilan kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesinde yer almakta olan duyurular bölümü aracılığı duyuruldu. Buna göre en az lise mezunu 194 kişilik zabıt katibi alımı yapılacağı öğrenildi. Peki aranacak şartlar nedir, detaylar nedir.

ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
En az lise mezunu olmak
35 yaşını bitirmemiş olmak
Mezuniyetine göre KPSS puanına sahip olmak

ZABIT KATİBİ İÇİN ÖZEL ŞARTLAR:

*  Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

*  Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibarıyla Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Örgün eğitim yoluyla verilen bilgisayar ya da daktilografi dersini başarıyla tamamladığını resmi olarak belgeleyenlerden daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir.)

* Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, (Bu şartın varlığı Ankara, İstanbul ve İzmir adalet komisyonlarınca yapılacak uygulama ile tespit edilecek olup, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada yanlışsız olarak en az doksan kelime yazamayan adaylar sözlü sınava alınmayacaklardır.)

Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir. 

BAŞVURULAR

Adalet Bakanlığı 194 en az lise mezunu zabıt katibi alımı ilanına adaylar 17 Ağustos 2017 tarihinden başlayarak 5 Eylül 2017 tarihine kadar müracaatlarını formlar vasıtası ile gerçekleştirmesi gerekmektedir. Başvuru yeri, zamanı ve detayları için resmi bildiriyi inceleyiniz.

RESMİ İLANI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

DİĞER İLANLARI BURADAN SORGULAYABİLİRSİNİZ

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Cevdet 2017-08-18 18:06:54

Harika bir internet sitesi keske ios uygulaması da olsa

Avatar
mus 2017-08-18 23:08:05

biz boşunamı O kadarpara ve zaman harcayarak sertifika için kurslara gitik ben burda kesinlikle art niyet ararım