Milli Eğitim Bakanlığı En Az İlköğretim 47 Bin 850 Hizmetli Alımı Yapıyor! 13 Ekim 2017, 14:42

Milli Eğitim Bakanlığı okullarında istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu toplam 47 bin 850 hizmetli alımı yapıyor. Peki kimler başvurabilir, nasıl müracaat edebilir ve detaylar nedir.

Eğitim konusunda sürekli çalışmalar yapan ve öğrenciler için daha iyi bir ortam yaratmaya gayret gösteren Milli Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığının vermiş olduğu onay doğrultusunda yurt geneli personel alımları gerçekleştirmektedir. Öğretmen alımlarından hariç olmak üzere MEB hizmetli ve güvenlik görevlisi alımları da yapıyor.

Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı okullarında istihdam etmek üzere en az ilköğretim mezunu 47 bin 850 hizmetli alımı yapıyor. Peki bu alımlara kimler başvuru yapabilir, nasıl ve nereden müracaat edilecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR

Milli Eğitim Bakanlığı okullarında çalışmak üzere toplam 47 bin 850 hizmetli, temizlik ve çevre düzenleme görevlisi alımı yapıyor. Peki bu ilanlara adaylar nasıl başvuru yapabilir.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

Yukarıda verilen linki takip edecek olan adaylar İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP)'nin resmi internet sitesine giriş yapabilir. Buradan ara butonuna basacak olan adaylar tüm ilanları görebilir. MEB çevre düzenleme görevlisi, bakım ve onarım, hizmetli, temizlik görevlisi ilanlrını gördüğünden müracaatlarını oradan ya da ilanın yayımlamış olduğu il, ilçe İŞKUR merkezlerine giderek başvurularını tamamlayabilir.

Adaylardan her hangi bir özel şart aranmamakta olup yurt geneli alımlar sürüyor. Buna göre Türkiye geneli MEB 47 bin 850 hizmetli alımı yapıyor. Alımların bir bölümü yapıldı ve bir bölümü ilan olarak yayımlanmaya devam ediyor.

MEB 9 BİN 473 GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BURADAN

Anahtar Anahtar Kelimeler
MEBMeb HizmetliMeb Temizlikçi

Yorum Gönder