İl Müdürü Meb’de Devrim Yarattı 07 Haziran 2015, 09:09

Ankara il Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt bir ilke imza attı. Milli Eğitim Müdürlüğünün bahçesine kendi elleri ile ağaç diken Bozkurt, il Milli Eğitim Müdürlüğünü yepyeni bir görünüme kavuşturdu. İşte ayrıntılar…

İl Müdürü Meb’de Devrim Yarattı

Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğü, Yenimahalle Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yetiştirilen ağaç fidanları ve çiçek fidelerini ile yeniden düzenleniyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bahçesini kendi imkanları ile yeniden düzenleyeceklerini dile getiren Yenimahalle Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Serkan Sayan, okulun tanıtımı amacıyla kendi yetiştirdikleri çiçek türleri ile ağaç türlerinden oluşan bitkilerle bahçeyi donaltacaklarını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bahçesinde ilk defa okullarında yetiştirdikleri bitkilerin kullanılacağına dikkat çeken Sayan, bunun iyi bir tanıtım olduğunu dile getirdi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Bozkurt’ta kadim kültürümüzdeki anlamına ve yerine dikkat çekmek maksadıyla diktiğimiz ağaçlar hayırlı olsun dedi. Bizimde dikili bir ağacımız oldu diyen Bozkurt, Bilindiği gibi kültürümüzde özellikle cami ve medrese gibi değer atfedilen mekânların bahçesine kalıcılığın, dayanıklılığın ve uzun ömürlülüğün simgesi olan çınar ağacını ben de kendi ellerimle diktim dedi.

Yorum Gönder