Sağlık Bakanlığının 30 Bin Personel Alımı Yapması Bekleniyor! 29 Eylül 2017, 12:53

Sağlık Bakanlığının yıl içerisinde kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 30 bin kişilik personel alımı yapması beklenmektedir.

Sağlık Bakanlığı her sene Maliye Bakanlığının vermiş olduğu izinler doğrultusunda çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. Bilindiği üzere 2017 yılı başlarında Sağlık Bakanlığından 16 bin 500 sağlık personeli, 17 bin taşeron personel ve 13 bin doktor alımı yapılacağı belirtilmişti.

Sağlık Bakanlığı şu ana kadar 16 bin kişilik sağlık personeli alımlarını gerçekleştirdi. Geriye 30 bin kişilik alımlar kaldı. Peki alımlar ne zaman yapılacak. Adaylar gözlerini tekrar Sağlık Bakanlığına çevirdi ve 30 bin kişilik ilanın ne zaman yayımlanacağını büyük bir merak ile beklemeye devam ediyor.

HANGİ POZİSYONLARA ALIM YAPILACAK

Sağlık Bakanlığının 2017 yılı içerisinde toplam 30 bin kişilik daha personel alımı yapması bekleniyor. Peki alımlar ne zaman ve hangi kadrolar yapılacak.

Taşeron İşçi Personel - 17 Bin
Doktor - 13 Bin

Yukarıda alım yapılacak kadrolar hakkında bilgi verilmiştir. Taşeron işçilerin hangi kadrolarda istihdam edeceği bilinmiyor ancak hastanelerde temizlik görevlisi, sekreter, güvenlik vb. gibi pozisyonlar için yapılabilir. Tabi şu anda taşerona kadro hakkında çalışmalar yapıldığı için bu alımlar henüz gerçekleştirilmeyebilir. Fakat doktor ihtiyacının karşılanabilmesi için yakın zamanda ilk defa veya yeniden atama kurası ilanın yayımlanması ve başvuruların alınması beklenmektedir.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Yorumlar

ahmet :

16.500 sağlık personelinin ataması zaten yapılmıştı.

Ebe :

Saglik bakani duy sesimizi artik ebe alimi neden bukadar az neden hep dogular biz insan degilmiyiz

Anestezi! :

Anestezi teknikerleri kan ağlıyor birlikte mezun olduğum 100 kişiden hastanelerde çalışan sayısı 10’u geçmez ya bizi atayın yada önlemini alsaydınız. Anestezi 2000 atama bekliyor!

biyomedikal teknikeri :

biyomedikal teknisyenligi alim istiyor sesimizi duyun artık lütfen

Meltem :

taşeron alım olacaksa neden üniversiteler var

merve dis :

Diş protez teknisyenligi alim istiyor sesimizi duyun artık lütfen

evde hasta bakımı :

2017 Yılı evde hasta bakımı ( sağlık teknikeri )mezunlarının sayısı oldukça fazladır.2017 yılında toplam 23 kişi ataması yapıldığı için bu yıl ve 2018 yılında en az 200 alım yapılırsa memnun olurum.şimdiden teşekkür ederim.Saygılar

ebe :

neden ebe alımları yapılmıyo sağlıkçı değil miyiz atama olmazsa kendi işimizi nasıl yapacağız madem okutuyosunuz 4 yıl üniversiteyi 80 kişilik sınıfta o zaman o 80 kişinin 80 ini de atamak zorundasınız bu bir hak meselesi atama yapılmasını bekliyoruz yıl içinde ebeler olarak

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder