EGM 14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Aranacak Şartlar Nedir 25 Eylül 2017, 21:59

Emniyet Genel Müdürlüğü 14 bin 500 kişilik bekçi alımı ne zaman yapılacak? Bekçi alımında aranacak şartlar nedir?

Emniyet Genel Müdürlüğüne bilindiği üzere aylar önce resmi gazete aracılığı ile duyurulan Kanun Hükmünde Kararnameler ile toplam 7 bin kişilik bekçi kadrosu ihdas edilmişti. Bu kadroların tanınmasından sonra hiçbir alım yapılmadı ve geçtiğimiz haftalarda Kanun Hükmünde Kararnamelerin bir yenisi daha resmi gazete aracılığı ile kamuoyuna duyurulara Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin 500 kişilik bekçi kadrosunun daha ihdas edildiği belirtildi.

Buna göre Emniyet Genel Müdürlüğünün kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 14 bin 500 kişilik bekçi alımı gerçekleştirmesi beklenmektedir. Peki EGM 14 bin 500 bekçi alımı ne zaman yapılacak, 14 bin 500 kişilik bekçi alımında EGM'nin hangi şartları araması beklenmektedir.

MUHTEMEL ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Lise mezunu olmak
Fiziki kusuru olmamak
Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
Boy - kilo orantılı olmak

Yukarıda muhtemel olarak bekçi alımında aranacak olan şartlar verilmiştir. Ancak eğitim seviyesinde değişiklik yapılabilir ve önlisans ile lisans mezunlarınında başvurmasına olanak tanınabilir. Peki şimdi en önemli sorunun cevabına gelelim. EGM 14 bin 500 kişilik bekçi alımının ne zaman yapacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve İçişleri Bakanlığımızdan 14 bin 500 kişilik bekçi alımına ilişkin halen tarih olarak bir açıklama yapılmadı. Fakat POMEM alımları gündemden düştükten sonra ya da POMEM alımları devam ederken bir yandan bekçi kadrosu içinde ilan çıkabilir.

TÜM ALIMLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Anahtar Anahtar Kelimeler
EGMEgm BekçiBekçi Alımı

Yorumlar

vural :

Kiss şartı aranmasin herşeye de vAllahi çok zorda kalıyoruz mezuniyet lise kpss şartı isteniyor çok sacma

vural :

vAllahi bu kpss yi her şeye alet ediyorlar arkadaş lise mezunuyuz kpss şartı istiyor kaldırın abi şu kpss yi boş yere milleten para koparıyorlar

Yucel :

Askerlik şartı olmasın

mehmet :

lise mezunu olması iyi olmus fark olsun okuyan ile okumayan arasında. yanlıs anlamayın lise ünv ögrencileri işsiz gezıyorken okumayanlar aynı sartlara sahıp oluyor.

Hakan mt :

Ozel guvenlik lere polis yolu acilmiyo bari bekçiliği şans verilsin..

gökhan :

Bu ülkede fakirlikden okuyamamiş ilkokul mezunlari var hiçbiryerde iş bulamiyor öncelik onlarin olsun

aga :

ya kardeş ne zaman yayınlandı bu ilan neden alım olmuyor alım olacak yerler belli de ikematkah için kendi adamlarını bekliyorlar

muallak :

Boy kilo orantisi. Niye varya cok sikinti bu benim icin on lisans mezunuyum askerlik biteliq 7 sene oldu yas 27 fazlaligim 10 kilo olmazmiya

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder