EGM 13 Bin Polis Alımı Kaldırılsın veya Esnetilsin Talebi Sürüyor! 27 Eylül 2017, 09:41

21. dönem POMEM 13 bin kişilik polis alımında lisans ve önlisans mezunu adaylar KPSS puanı kaldırılsın ya da esnetilsin talebi ediyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilan ile Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'de eğitilmek üzere 13 bin kişilik polis alımı yapılacağı duyuruldu. Buna göre adaylar halen müracaatlarını gerçekleştirebilmektedir.

Sosyal medya aracılığı ile seslerini duyurmak isteyen ve İşin Olsa ekibine ulaşan çok sayıda lisans ile önlisans mezunu KPSS puanları hakkında taleplerini iletmeye devam ediyor. Peki bu adaylar ne istiyor puanların kaça kadar düşürülmesini talep ediyor.

ŞARTLAR ESNETİLSİN TALEBİ

Lisans Mezunu

Lisans mezunu adayların POMEM'e müracaat edebilmesi için kendi düzeyi Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'den en az 60 ve üzeri puan alması gerekmektedir. Fakat pek çok aday KPSS'ye çalışmadığını ve puanların 50'ye düşürülmesi ya da kaldırılmasını talep etmektedir.

Önlisans Mezunu

Önlisans mezunu adaylarda ise durum çok farklıdır. Buna göre bazı adaylar bir sefere mahsus olmak üzere ortaöğretim KPSS'sinin de geçerli olmasını istiyor. Çünkü pek çok adaylar önlisans POMEM'e başvuramadığı için lise düzeyinden KPSS'ye girdi fakat önlisansa POMEM kapısı açılınca bu adayların mağduriyeti ortaya çıktı. Yine normal önlisans mezunları da KPSS 70 aranmakta olan puanın 60 puana düşürülmesini talep etmektedir. Başvuru kılavuzunu aşağıdaki link aracılığı ile görebilirsiniz.

BAŞVURU KILAVUZUNU BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

Anahtar Anahtar Kelimeler
EsnetilsinKPSSPolis AlımıEGM

Yorumlar

yusuf ön lisans :

yaş 35 olsun lütfeeeeeeeeeeeeeeen kpss 60 alın

yusuf ön lisans :

yaş 35 olsun lütfeeeeeeeeeeeeeeen kpss 60 alın

mağdur :

lütfen ön lisanslara şans tanıyın kpss kaldırın yaş esnetilsin ne olur yaş 35 olsun.tek sorunumuz yaş ve kpss dir

Emre :

Eşitlik istiyorum önlisans 60 olmalı

İsmail :

Önlisans Kpss sarti da 60 olsun kpss calismadan girdik cogu ögrenci olarak mezun olmadigimizdan.. ve polis olmak puan işi degil fizik işidir ve insan kpssden düsük alabilir ama polislige akli ve bedeni yatkin olabilir bunu kpss puaniyla degil mülakatta bizzat kendiniz görün..Tesekkurler

fatma :

astsubay alımlarında da subay alımlarında da kpss 60. polislikte neden önlisans lisans ayrımcılıgı yapılıyor? neye el atsak elimizde kalıyor. bizde önlisans okuyabildik demek ki. neden her yerde eziliyoruz!

Nurcan :

Kpss kalsın girişler de biraz daha kolaylaşır

Mehmet :

lisans kpss kaldirilsin önlisans 50 puan olsun

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder