Jandarma Askeri Personel Alımlarında Askerlik Şartı Kaldırıldı! Yaş Şartı Yükseltildi 27 Eylül 2017, 10:42

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş çavuş rütbeli askeri personel alımlarında aranan askerlik yapıyor ya da yapmış olmak şartı kaldırıldı ve yaş şartı da yükseltildi.

Ülkemizin iç güvenliği konusunda önemli kuvvet komutanlıkları arasında yer almakta olan Jandarma Genel Komutanlığı açık pozisyonları için sıklıklı askeri personel alımları yayımlamaktadır. Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı ilanları kurumca hazırlanmakta ve kamuoyuna personel temin bölümünden duyurulmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından uzman erbaş ve uzman çavuş rütbeli askeri personel alımlarında bilindiği üzere askerlik yapmış ya da yapıyor olmak şartı aranmaktaydı. Büyük talepler doğrultusunda bu şart kaldırıldı. Peki yeni ilanlar nasıl yayımlanacak ve detaylar nedir.

ASKERLİK ŞARTI KALDIRILMIŞTIR!

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı ilanlarında bilindiği üzere ''askerliğini yapmış ve terhis süresi üzerinden 3 yıl geçmemiş olmak'' ya da ''belirtilen tarihe kadar askerliğini tamamlamış olmak'' ibareleri yer almaktadır. Yeni çıkarılan kanun ile bu ibareler artık yer almayacak ve Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında askerlik şartı aranmayacaktır.

YAŞ ŞARTI YÜKSETİLDİ

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımı ilanlarında ''25 yaşını doldurmamış olmak'' yani 26 yaşından gün almamış olmak şartı yer almaktaydı. Bu ibarede yer almayacak ve artık yaş şartı da 27'ye yükseltildi. Şu anda ilanlar 1 Ocak 1992 ve sonrası olarak yayımlanmaktaydı. Artık ilanlar 27 yaşını doldurmamış olmak olarak yayınlanacağından büyük ihtimal başvurular 1 Ocak 1990'a çekilecektir.

TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN GÖREBİLİSİNİZ

Yorumlar

Ahmet :

Uzman çavuş lise mezunu şartı kaldirildimi

Sedat :

Basvurular ne zamam bilgisi olan var mi

Kadir :

Bir sonraki Uzm erbaş alımı ne Zaman olacak??

vural :

Allah aşkına kpss şartı uygulanmasin bu alımda yetkililerle duyurulur

Serap :

Lütfen yaş şartı 30 olsun

Rıdvan :

3 yıl şartı kaldırıldımı kesin olarak

ali müslüm :

böyle bi KHK yayımlanmadı ki böyle bişey yok yani sadece insanları kandırıyorlar inanmayın heveslenmeyin boşuna arkadaşlar..

Göktürk :

3var yasimin dolmasina alim ne zaman

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder