EGM 13 Bin Polis Alımı Adaylar KPSS Puanları Esnetilsin İstiyor! 01 Ekim 2017, 10:44

Emniyet Genel Müdürlüğü 21. dönem POMEM 13 bin polis alımında aranan Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarının esnetilmesi isteniyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca yapılan açıklama le 21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi POMEM'e lisans ve ön lisans olmak üzere toplam 13 bin kişilik polis alımı yapılacağı duyurulmuştu. Buna göre başvurular geçtiğimiz gün başladı.

Halen Emniyet Genel Müdürlüğü 13 bin kişilik polis alımı başvuruları sürüyor. Bilindiği üzere müracaatların yapılabilmesi için lisans mezunu adayların KPSS'den 60 ve üzeri, ön lisans mezunu adayların ise KPSS'den 70 ve üzeri puan alması gerekmektedir. Bu puana sahip olamayan adaylar başvuru yapamamaktadır.

PUANLAR ESNETİLSİN İSTENİYOR!

İşin Olsa ekibi tarafından yapılan polis alımı haberlerin altından ve sosyal medya aracılığı ile tarafımıza ulaşan adaylara bakıldığında çok sayıda kişinin başvuru yapamadığı ve puanların esnetilmesini istediği görülmektedir.

  • Lisans Mezunu Adaylar

Lisans mezunu adayların bir bölümü KPSS'ye ilk sene hiç çalışmayarak girdiklerini ve baraj puanı 60'ı alamadıklarını ifade etmektedir. Buna göre çok sayıda adaylar lisans mezunu POMEM'e başvurabilmek için KPSS puanının 50'ye kadar düşürülmesini talep ediyor.

  • Önlisans Mezunu Adaylar

Önlisans mezunu çok sayıda adaylar KPSS 70 puanını yüksek bulmaktadır ve çalışmadıkları için bu puanı alamadıklarını ifade etmektedir. Ön lisans mezunu adayların bir bölümü KPSS puanının 60'a indirilmesin isterken bazı adayların ise geçtiğimiz sene KPSS'ye ortaöğretim düzeyinde girdiğini ve o zaman önlisans'dan POMEM alımı olmadığı için böyle bir şey yaptığını ve ortaöğretimden alınan KPSS 60 - 70 puanını ile müracaat edebilmek istediğini ifade etmektedir.

POLİS ALIMI ARANAN ŞARTLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Anahtar Anahtar Kelimeler
EGMPolisKPSS

Yorumlar

Boran :

lisans için puan düşsün 50 olursa cok devletine milletine hizmet yapacak koruyacak kollayacak ne yiğit gençler var edebiyat mezunuyum ama hayalim hep polis olmaktı yardımcı olunursa ülkemiz daha azimli çalışacak insanlara sahip olucak

Şeyda :

Lise başvuru hakkıda tanınsın hayaller yıkılmasın...

Ghn :

En azından şu yaş işini 30 un üzerine çekebilirlerse güzel olur çünkü çoğu kişi bu tip kararları daha geç alabiliyor.

haticee :

puan kaldırılacaksa lise başvuru hakkı da tanınmalıdır.Önlisans alım olsun istendi şimdide puan düşürülsün çabasına girildi.Önlisans kpss kalktıktan sonra liseyle ne gibi farkı kalıyor.Haksızlık olmasın puan kalkacaksa lisansa kalksın

Halil :

Peki biz ne yapalim ricamiz lise mezunu da alinsin yas 28 29 olursa iyi olurdu duzenli spor yapiyorum

Gülsen :

Ön lisans lütfen öne çekilsin çocuklarımıza şans tanıyın

Gülsen :

Ön lisans lütfen öne çekilsin çocuklarımıza şans tanıyın

burak :

merhabalar ben polsilik başvurusu yapacamda önlisans kpss puanı 70 istiyorlar benim 69.45.. falan başvuru yapabilir miym ?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder