Başbakan Yardımcısı Müjdeledi! Taşerona Kadro Verilecek! 02 Ekim 2017, 22:17

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek taşerona kadro bekleyen adaylar için müjdeli haber verdi. Buna göre taşerona kadro verileceği duyuruldu.

Ülkemiz de uzun süredir bir milyona yakın taşeron işçi kadro beklemektedir. Taşerona kadro ne zaman verilecek haberlerinin açıklanması beklenirken sonunda müjdeli haberler üst üste geldi ve taşerona kadro çalışmaların sürdüğü en kısa süre içerisinde kadroların verileceği belirtildi.

Buna göre bakanlardan ve milletvekkillerinden taşerona kadro hakkında önemli duyurular yapılırken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından da taşerona kadro yasası bekleyenlere müjdeli bir haber verildi. Peki Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek nasıl bir açıklama yaptı, taşerona kadro ne zaman verilecek. Taşerona kadro detayları nedir.

KADROLAR VERİLECEK!

Taşerona kadro verilecek mi, taşerona kadro yerine sözleşme mi yapılacak denilirken Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek yeni yaptığı açıklamasında hükümetin bu konuda bir söz verdiği, konu hakkında Maliye Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının halen çalışmalarına devam ettiği ve taşerona kadro sorununu bu sene çözüleceği belirtildi.

Buna göre halen taşerona kadro sorununu nasıl çözüleceği hakkında bir bilgi yok. Bu konu hakkında bazı kişiler kadroların verileceğini belirtmektedir ancak kadro yerine taşeron işçilere 3 er yıllık olmak üzere sözleşmenin yapılması formülünün uygulanması beklenmektedir. Taşerona kadro hakkında yeni detaylar geldikçe sizlere aktaracağız.

TAŞERONA KADRO AÇIKLAMASINI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Yorumlar

Halim :

Aynen katılıyorum bende düşünüyorum kadro verirse oy var yoksa yok oladar

Rudra :

Herşeyin hayırlısı olsun umarım taşeron a kadro verilir dua edin arkadaşlar

Çaresiz vatandaş :

Nereye kadro alacaksanız is yerlerini bitirdiniz çocuklarımız kpss girip para topluyorsunuz gene yetmiyor bak sasirdiniz iyice kandirip durmayin bu insanları acaba nereye alacaniz kadro ya bak memet simsek ayni kemal devrise döndürdü turkiye ye

isimsiz :

neymiş kadroluyla aynı hakka sahip mişiz bir kadro eksikmiş 1500 tl asgari ücret alıyorum kadrolu işci hersene ikramiye cocuk yardımı aile yardımı 3000 binlira maaş ben 10 senedir yol parasını maaş içinde görmedim sayın bakan 20.000 lira alıyor hayat beleş hala yetmiyor köleler 1500 caliş ulan suriyelilere 1000 lira calışmadan ben calışıyorum 1500 yüz yetiş ya Ömer adaletine ihtiyacımız var

ADSM TAŞERON :

En düşük maaş 2.800-3000 tl. Yani iki asgari ücretin üstünde olması gerekir.!4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 3.500 tl dir.! Malesef şuan Taşeron isçiler 1.400-1.500 liraya calisiyor.Yaziklar olsun verilen sözleri yerine getirmeyenlere.! 8 senedir Kamuya bagli ADSM de Klinikte hekimle beraber çalışan V.H.K.İ (veri hazirlama kontrol işletmeni) olarak çalışıyoruz ama hekimi ayni zamanda da asiste ediyoruz.! ! 2 iş yapiyoruz ama bize vasifsiz isci muamelesi yap.Asgari ucretle calistir.! Bu hakmı.? Bu adaletmi ? Ahirette bu insanlar sizden hep sikayetci olacak.! ! !

taseron :

kımı kandırıyursunuz zaten ucyıllık anlasmayla calısıyoruz akp secime azkaldı budemektır besmilyon oy kaybı hatırladayım buyukler

taseron :

yeterya kadro kadro oyuna dondu ayıbtırya

Taşeron :

Ark ben yılarca teşkilata çalıştım mitinglere gittim sandıkta görev yaptım ak parti ne dediyse yaptım darbe günü günlerce ilcenin önünde konvoylarda şimdi teşkilattan istifa ettim yoruldum 15 senedir taseron çalışıyorum biktim feto cü sundan hırsızından 3 tane evlâdım var beni düşün meyenden bende bundan sonra düşün micem ak partiye oy verirsem oh olsun bana yeter ben hakkım olanı istiyorum tam kadro istiyorum gerek yok ikin maya verin artık taserona kadro

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder