51 İl Bütünşehir Olacak? Liste Yayımlandı! Hangi İller Bütünşehir Olacak Belli Oldu 27 Eylül 2017, 11:34

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda 51 ilin bütünşehir olacağı ifade edildi. Buna göre liste yayımlandı. Hangi iller bütünşehir olacak belli oldu.

Hükümet bilindiği üzere il ve ilçe belediyeleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar ve iletişim problemlerinin önüne geçmek için uzun bir süredir konu hakkında araştırmalarına devam ediyor. Kamuoyuna 30 il büyük şehir olacak haberlerine herkes kitlenmişken şimdide gündeme bütün şehir kavramı çıktı.

Basında yayımlanan haberlere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimat verdiği ve belirlenmiş 51 ilin bütünşehir olacağına karar verildiği belirtiliyor. Peki bu iller ne zaman bütün şehir olacak?

BÜTÜNŞEHİR YASASI NE ZAMAN ÇIKACAK

Şu anda bütün şehir yönetimlerinin nasıl olacağı, çalışmaların nasıl yapılacağı konusunda görüşmeelr devam etmekte olup bütünşehir kavramının 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerden sonra tüm Türkiye geneli uygulanmaya başlaması beklenmektedir.

Tabi şu anda bütün şehir düzenleme aşamasında yani düzenlemeler tamamlandıktan sonra ilgili konu Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna aktarılacaktır. Buradan da eğer onay verilirse bakanlar kurulunun toplanması ya da toplanmadan bütün şehir yasasının onaylanması beklenmektedir. Tabi bütün şehir onaylansa dahi 2019 yılında yapılacak yerel seçimlerden sonra uygulanmaya başlaması beklenmektedir. Peki şimdi gelelim en büyük konuya hangi iller bütün şehir olacak, bütün şehir olacak 51 il hangileridir, bütün şehir olacak iller hangisidir. Buna göre hangi iller bütünşehir olacak belli oldu.

BÜTÜNŞEHİR OLACAK 51 İL LİSTESİNİ BURADAN PAYLAŞTIK!

Bütünşehir Nedir? Buradan Öğrenebilirsiniz!
Bütünşehir Detaylarını Buradan Görebilirsiniz

Yorumlar

Sadi :

Sivas Elazığve batman büyük şehir olmalı

Ali :

Benim şahsi fikrim büyükşehir olmalı bazı iller.mesela afyon sivas.bunlar büyükşehir olmayı fazlasıyla hakeden illerimiz.digerlerini gene bütunsehir yapın.

Mali :

Benim şahsi fikrim büyükşehir olmalı bazı iller.mesela afyon sivas.bunlar büyükşehir olmayı fazlasıyla hakeden illerimiz.digerlerini gene bütunsehir yapın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder