21. Dönem POMEM 13 Bin Polis Alımı Başvuruları Sürüyor! Şartlar Esnetilecek Mi? 03 Ekim 2017, 20:36

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademsi Başkanlığı 21. dönem POMEM'e 13bin kişilik polis alımı başvurusu yapıyor. Peki şartlar esnetilecek mi?

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı açık pozisyonları için polis alımları gerçekleştirmeye devam ediyor. İlan kurum tarafından hazırlanmakta ve kamuoyuna yine Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yayımlanmaktadır.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre 21. dönem POMEM'e 13 bin kişilik polis alımı yapılacağı öğrenildi. Başvurular halen devam ediyor. Peki polis alımında şartlar esnetilecek mi? Adaylar halen sosyal medya aracılığı ile başvuru şartlarının esnetilmesi taleplerini sürdürüyor.

BAŞVURU TARİHLERİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademsi Başkanlığı 21. dönem POMEM 13 bin polis alımında başvurular 6 Ekim 2017 tarihine kadar devam ediyor. Buna göre başvuru yapmak isteyen adaylar e-devlet şifresi aracılığı ile Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden mrüacaatlarını gerçekleştirebilir.

ADAY TALEPLERİ NEDİR

21. dönem POMEM'e 13 bin kişilik polis alımı yapılıyor. Peki aday talepleri nedir. Buna göre adayların büyük bir bölümü aranan KPSS şartının esnetilmesini talep etmektedir. Buna göre lisans mezunlarının KPSS'den 60 ve önlisans mezunlarının da KPSS'den 70 ve üzeri almış olması gerekmektedir. Adaylar genel olarak KPSS'ye çalışmadığı için düşük puan aldığını ve KPSS puanının kaldırılmasını ya da şartların esnetilmesini talep etmektedir. Öte yandan polis alımında yaş şartlarının esnetilmesini isteyen çok sayıda aday da bulunmaktadır.

RESMİ BİLDİRİYİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ
YAŞ ŞARTI ESNETİLSİN TALEBİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ
PÖH ALIMLARI İPTAL Mİ OLDU HABERİNİ BURADAN

POLİS MAAŞLARINI BURADAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

Anahtar Anahtar Kelimeler
PomemPomem AlımPolis Alımı

Yorumlar

seda :

Önlisans puanı en azından 65 e dusurulsun

ali :

Lisans yas a takildik malesef zamaninda fetoculer yuzunden giremedik

ayse :

On lisan 70 olmasi cok matikli nasil lisansla on lisansi ayni tutabiliriz esitlik isteyen 2 yil daha okur yas gidiyo omur gidiyor kalkmisiniz 10 puanin hesabini yapiyosunuz hatta az bile 70 lisanli ve 88 li olarak cok magduruz kpss puamim 75

ali :

Lisans yas a takildik malesef zamaninda fetoculer yuzunden giremedik

ela :

neden önlisan 70 lisan 60 puan nerde adalet eşitlik ? lütfen ikiside eşit puanlarda olsun

kemal :

sadece bir ön lisans mezunu olarak diyorum ki sadece sıkıntımız kpsssss ve yaşşşş sayın yetkililer başka derdimiz yok ( kpss-60 yaş 35 ) olmasını istiyoruz

Hamza Akcan :

Yaş yeniden gözden geçirilmeli 1988 lere haksızlık yapıldı

Hamza Akcan :

Yaş yeniden gözden geçirilmeli 1988 lere haksızlık yapıldı

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder