14 Bin 500 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak! Hangi Şartlar Aranacak 07 Ekim 2017, 14:19

Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 14 bin 500 bekçi alımı yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak ve hangi şartlar aranacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünde uzun yıllar önce var olan bekçi kadrosu bilindiği üzere kaldırılmıştı. Ancak bekçi kadrosu yeniden getirildi ve EGM bekçi alımlarına başladı. Geçtiğimiz aylarda İstanbul ili için bekçi alımı yapılmış ve yoğun rağbet gösterilmişti fakat o ilandan sonra bir daha EGM'den bekçi konusunda ses çıkmadı.

OHAL kapsamında çıkarılan çok sayıda Kanun Hükmünde Kararnamelerin iki tanesinde EGM'ye bekçi kadrosu ihdas edildi. Buna göre ilk KHK'da Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 bin bekçi kadrosu ihdas edildi ve ikinci KHK ile EGM'ye 7 bin 500 kişilik bekçi kadrosu daha ihdas edildi.

14 BİN 500 KADRO İHDAS EDİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğüne iki farklı Kanun Hükmünde Kararname ile toplam 14 bin 500 kişilik bekçi kadro ihdas edildi peki EGM 14 bin 500 bekçi alımı ne zaman yapılacak? İçişleri Bakanlığımızdan ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzden bekçi alımının ne zaman yapılacağına dair malesef halen bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın yapılması ile hemen sizlere bilgi vereceğiz.

MUHTEMEL ARANACAK ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
Sağlık sorunu olmamak
Lise mezunu olmak
Fiziki kusuru olmamak
Başvuru yaptığı ilde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak
Boy - kilo orantılı olmak

Yukarıda muhtemel olarak aranacak şartlar verilmiştir. Şartlarda değişikliğin yapılması ile sizlere konu hakkında bilgi vereceğiz. 14 bin 500 bekçi alımı ilanı yayımlanırsa İşin Olsa aracılığı ile bilgi edinebilirsiniz.

HABERLERİ BİLDİRİM ALMAK İÇİN İŞİN OLSA UYGULAMASINI BURADAN İNDİRİN

Anahtar Anahtar Kelimeler
BekçiBekçi AlımıEGM14 Bin 500

Yorumlar

Selim :

Evet alınacak bayan bekçi

Veysi karakartal :

Yas 35 olsun son umut

Gaffar :

Bekçi için her ilde alımlar olmalı. Yaş ve KPSS şartı olmasın ya da POMEM e göre esnetilsin. Duyun, duyurun sesimizi artık ne olur.

Ali :

Ilk okul mezunlarina Ozel guvenlik belgesi veriliyor bekcilige lise mezunu isteniyor cok sacma.duzenleme yapilmali.

mehmetcik :

Lutfen askerlik yasi kaldirilsin lisans muzunuyuz bostayiz zaten gorev yapan kisi polis sayiliyor ASKERLIK RICA EDIYORUM KALKSIN.....

Onur :

Askerlik yapmayanlar alın masın adam gibi yapın gelin bu vatan için hizmet etmek istiyorsanız vatani görevi yerine getirilsin önce .

ali :

askerlik şartı istemeyin başvurmak istiyoruz sayın yetkililer duyun sesimizi

Sinan :

Askerliğimi yaptım önlisans mezunuyum önlisanslarda başvuru yapsın yardım edin bize .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder