9 Bin Personele Memurluk Yolu Açılıyor

9 Bin Personele Memurluk Yolu Açılıyor

9 Bin Personele Memurluk Yolu Açılıyor

9 Bin Personele Memurluk Yolu Açılıyor

23 Mart 2015 Pazartesi 10:37
9 Bin Personele Memurluk Yolu Açılıyor

9 Bin Personele Memurluk Yolu Açılıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatına, yapılacak atamalar için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında hizmet akdiyle çalışan personelin atanması konusunda hazırlanan Kanun teklifi meclise gönderildi. “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi”, Milletvekili Sadir Durmaz tarafından hazırlandı. Bu kanun tasarısında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu kapsamında İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında İş Kanununa tabi görev yapan personelin bundan sonraki dönem için Devlet memuru olarak görev yapmaları arz ediliyor. Özetle verilen kanun teklifinin gerekçesinde 9000 personelin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında yaklaşık 9.000 personelin çalıştığı, bu personelin KPSS puanı baz alınarak görevlendirildiği ve bu personel için belirli belirsiz sözleşmeler yapılmasından dolayı iş güvencelerinin olmadığı belirtildi.

Eğer Kanun Teklifi Mecliste Kabul Edilirse -İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında hizmet akdiyle çalışanlar kadroya geçirilecek. -Bahsedilen personel devlet memuru olarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının taşra teşkilatı kadrolarında görevlendirilecek. - İl ve İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfı da hizmet akdiyle çalışanlar aynı zamanda burada geçirdikleri süre için de devlet memuru olarak kabul edilecekler. - Bu personel, hizmet sürelerine ve eğitim düzeylerine bağlı olarak kendilerine en uygun kadroda görevlendirilecek. Kanun Teklifi metni AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMEDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ MADDE 1- 3/6/2012 tarihli ve 633 sayılı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye aşağıdaki geçici madde eklenmiştir. “GEÇİCİ MADDE 12- 29/5/1986 tarihli ve 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun 7 nci maddesi kapsamında İl ve İlçede Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi hizmet akdiyle çalışanlar, 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında Bakanlığın taşra teşkilatına ait memur kadrolarına atanırlar. Bu personelin vakıflarda geçirdikleri hizmet süreleri memur kadrolarında geçmiş sayılır. Bu atamalar eğitim düzeyleri ve hizmet süreleri dikkate alınarak durumlarına uygun olarak yapılır.” MADDE 2- Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 3- Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Son Güncelleme: 18.02.2016 15:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.